12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Aktuality

Triumf Ester Ledecké, další zlato pro Česko!
17. 2. 2011 čtvrtek 21:30
Blog Image

Předposlední den soutěží evropské olympiády mládeže (EYOWF) 2011 byl opět úspěšný pro pořadatelskou zemi. Patnáctiletá závodnice z Prahy Ester Ledecká si dnes ve snowboardovém závodu v paralelním obřím slalomu v Rejdicích suverénně dojela pro zlatou medaili. Počet zlatých kovů pro Českou republiku se tak zdvojnásobil.

„Tento úspěch pro mne hodně znamená, vůbec jsem nečekala, že to půjde takhle krásně, protože jsem byla čtvrtá po kvalifikaci. Tohle mě hrozně překvapilo a mám hroznou radost,“ řekla nadšená vítězka snowboardingu Ester Ledecká. Na 600 metrů dlouhé trati s 22 brankami bojovalo o medaile 41 dívek. V kvalifikaci dosáhla česká reprezentantka čtvrtého nejrychlejšího času, když za vítěznou Cheyenne Lochovou z Německa zaostala 1,27 vteřiny. Toto umístění jí zajistilo poměrně lichotivé nasazení v soutěžním pavouku, který závodnice absolvovaly vždy na dvě jízdy.

V osmifinále Ledecká narazila na Christinu Holzerovou z Rakouska, nad níž suverénně zvítězila s celkovým náskokem 14,02 vteřin. Další průběh však už byl poněkud dramatičtější. V první čtvrtfinálové jízdě zdolala ruskou závodnici Natalii Sobolevovou o pouhé čtyři setiny. Tato porážka však Rusku dostala pod tlak, ve druhé jízdě chybovala a Ledecká si suverénně zajistila postup do semifinále.

V tom na ni čekala vítězka kvalifikace a nejtěžší soupeřka Němka Lochová. V první jízdě Ester prohrála o pouhé tři setiny. Ve druhé jízdě Němka riskovala, upadla a česká reprezentantka měla jistý postup do finále. „Každá jízda byla úplně skvělá, hrozně mě to bavilo a strašně jsem si závod užila. Trať se mi líbila, protože se hned vjelo na led a byly tam jen male rýhy, a to po celý závod drželo. Tenhle povrch, co byl dneska, mi úplně vyhovuje,“ řekla po semifinále zdravě nabuzená Ester Ledecká.

V posledním finálovém závodu se utkala s Rakušankou Tanjou Bruggerovou. Domácí snowboardistka však absolvovala závod ve skvělé formě a plné psychické koncentraci. Své soupeřce ani v jedné z jízd nedala vůbec šanci a zaslouženě dovršila svůj zlatý triumf.

„Super, jsem maximálně spokojená! Jela jsem dobře i díky trenérovi Václavovi Chlíbkovi. Po každém kole mu dávám prkno, ten se o něj stará a vždycky ho navoskuje,“ dodala šťastná vítězka, která svůj triumf oslaví na večeři, kde si dá milované smažené řízky.

 

Fotografie naleznete zde.


Reakce

re: Triumf Ester Ledecké, další zlato pro Česko!

18.2.2011 11:16:32 vt

Paráda,2 zlata máme


7 + 6 =
21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%