Aktuality

Překvapení se nekonalo
17. 2. 2011 čtvrtek 18:36
Blog Image

Po pondělních závodech jednotlivců následoval dnes týmový sprint v severské kombinaci. Celkem se ho zúčastnilo 24 sdruženářů z 12ti zemí. I přes nepřízeň počasí a namrzlou stopu ze sebe závodníci vydali to nejlepší. Mezi největší favority patřili Rakušané, Němci, Norové a Finové, a tak nikoho nepřekvapilo průběžné pořadí po skokanské části závodu.

Na prvním místě skončila dvojice Rakušanů Paul Gerstgraser a Philipp Orter, druhou příčku získali Ilkka Herola a Jani Peltola z Finska a třetí místo obsadili Němci Jakob Lange a David Welde. Čeští reprezentanti Tomáš Dufek a Ondřej Kelnar skončili devátí. Patrik Chlum, trenér českého týmu, měl ale vyšší cíle. „Po běžecké části bychom mohli skončit do šestého místa,“ řekl s nadějí.

Druhou část tvořil sprint na 4 km. Každý z dvojice musel zaběhnout 4x okruh dlouhý 1 115 metrů, přičemž se závodníci vždy po kole vystřídali. Se startovním číslem jedna vyběhl zástupce rakouská dvojice Paul Gerstgraser, po něm následoval Fin Ilkka Herola se zpožděním 3 sekundy a třetí vyrazil do stopy německý závodník Jakob Lange se ztrátou 20 sekund. Tentokrát ale startovalo pouze 11 týmů, norský tým musel kvůli zranění svého sportovce odstoupit. Žádnému ze závodníků se nepodařilo náskok rakouské dvojice dohnat, a tak zlatou medaili získali sdruženáři Paul Gerstgraser a Philipp Orter. Na druhém místě ovšem skončili Jakob Lange a David Welde z Německa, kteří při startu ztráceli na Finy 17 sekund. Bronz tak získali finští reprezentanti Ilkka Herola a Jani Peltola.